آیا ونزوئلا کشوری رمزنگاری است؟

رمزنگاری

ونزوئلا کشوری است پر از پیچیدگی های فراوان – کشوری که به طور طبیعی از بسیاری جهات غنی است اما به نظر می رسد ورشکسته است.

در حالی که کشوری با مسلماً بزرگترین ذخایر نفتی در جهان است ، اما دیگر این منبع ارزشمند جهانی را تولید نمی کند. به لطف تعدادی از تصمیمات نادرست اقتصادی ، این کشور عمیقا در بدهی فرو رفته است.

با این وجود ونزوئلایی ها یاد گرفته اند که از بهترین فضا – با همه خوبی ها و بدی که کشور می تواند ارائه دهد – استفاده کنند. و در میان همه اینها ، ونزوئلا ناخواسته به عنوان نوعی اسب شاخدار برای جامعه رمزنگاری ظهور کرده است.

چند سال پیش ، همه شروع به صحبت در مورد تکامل ونزوئلا به نوعی “کشور رمزنگاری” کردند. اما اگر بخواهید به عمق بیشتری بپردازید ، می فهمید که چیز پیچیده تری در این وضعیت وجود دارد.

سر و صدا از تصویب رمزنگاری؟ 

هنگامی که سایت های خبری رمزنگاری چیزی در مورد ونزوئلا را مرور می کنند ، همیشه به نظر می رسد که این مسئله را اشتباه انجام می دهند. آنها اغلب در مورد مبالغ هنگفتی که در سیستم عامل های فرابورس (OTC) جابجا می شوند صحبت می کنند. یا گاهی اوقات داستانی در مورد چگونگی شروع پذیرش بیت کوین توسط یک زنجیره فست فود جدید ارائه می دهند.

این نوع اخبار باعث شده است که دنیای رمزنگاری باور کند ونزوئلا کشوری است که قبلاً در آن فرزندخواندگی گسترده ای اتفاق افتاده است. و هیچ چیز نمی تواند دور از حقیقت باشد.

به نظر من ، پذیرش بیت کوین توسط یک زنجیره فست فود به معنای پذیرش گسترده نیست. اگر ما در مورد یک اقتصاد راکد صحبت می کنیم ، حتی خیلی کمتر.

اگرچه درست است که مشاغل بیشتری رمزپایه را در اینجا می پذیرند ، اما این واقعیت نیز است که رمزنگاری برای اکثر ونزوئلایی ها واقعیت ندارد. یک شهروند عادی با مفهوم ارز رمزنگاری شده آشنا نیست ، چه رسد به اینکه قیمت آن را نگه دارد.

داده های اقتصاد ونزوئلا آسیب می بیند

بیایید داده ها را در متن قرار دهیم تا بتوانیم درک کنیم که واقعاً چه اتفاقی می افتد. نرخ تورم در ایالات متحده نزدیک به 2 درصد در سال است. در ونزوئلا ، نرخ تورم در ماه مه سال 2020 به 15.3 درصد رسید.

و اینجا بدترین قسمت است؟ ماه مه ماهی بود که تورم در واقع در طی سه سال حداقل رشد کرد!

به همین دلیل است که هفته به هفته ، اخباری درباره چگونگی شکست ونزوئلا از حجم مبادلات OTC خود مشاهده می کنیم. اما در واقعیت ، پول بیشتری معامله می شود اما ارزش کمتری رد و بدل می شود.

نتیجه این روند تورم بیش از حد چیست؟ خوب ، جواب به همان سادگی که دردناک هم هست. در دسامبر سال 2020 ، متوسط ​​ونزوئلا 1.15 دلار درآمد دارد. و ما ساعتی صحبت نمی کنیم – متوسط ​​ونزوئلایی ماهیانه 1.15 دلار درآمد دارد.

در اینجا کمی بیشتر در مورد چگونگی غم انگیز بودن این روند توضیح داده شده است. امروز حداقل دستمزد در ونزوئلا کمتر از دو دلار است. در ژانویه 2012 حداقل دستمزد ونزوئلا نزدیک به 280 دلار در ماه بود – یکی از بالاترین بالاترین نرخ ها در منطقه. نتیجه این سقوط ناگهانی منجر به مهاجرت شد ، جایی که بیش از 5 میلیون ونزوئلایی از وطن خود گریخته اند.

کریپتو یک نور برای بسیاری از ونزوئلایی ها

اما هر فاجعه ای دارای نقطه ای روشن است که کمی سرپناه دارد. و برای بسیاری از ونزوئلایی های هنوز در این کشور پناهگاه امن رمزنگاری شده است.

مطمئناً ، ونزوئلا یکی از بزرگترین بازارهای LocalBitcoin ، Binance P2P و سایر مبادلات دلیل دارد. و دوباره ، بیشتر اینها به دلیل خروج است. برای بسیاری از افراد ارسال پول برای خانواده های خود با رمزنگاری آسان تر از روش های سنتی بوده است.

اما جنبش رمزنگاری ونزوئلا بسیار عمیق تر از حواله های ماهانه ساده است. رمزنگاری بسیاری از خانواده ها را از فقر نجات داده است.

جامعه رمزنگاری به بسیاری از ونزوئلایی ها جا داده است. بسیاری از روی کنجکاوی وارد این امر شده اند و امروز برخی از پرکارترین نویسندگان درگاه های رمزنگاری بزرگ هستند.

دیگران اوایل فرزندخواندگی بودند. بسیاری دیگر تصمیم گرفته اند از ماجراجویی تجارت استقبال کنند.

صدها داستان از این قبیل وجود دارد. می توانیم درمورد افرادی صحبت کنیم که هزینه های تولد فرزندان خود را با بیت کوین پرداخت کرده اند. می توانیم در مورد افراد دیگری که کمک های غذایی انجام داده اند صحبت کنیم که بودجه آنها از این فضا تأمین شده است. دیگران به راحتی برای محافظت از خود در برابر تورم از ارزهای رمزپایه استفاده کرده اند.

در پایان ، حقیقت این است که رمزنگاری در ونزوئلا از آنچه رمزنگاری توییتر یا پورتال های خبری رمزنگاری معمولاً تصور می کنند ، فاصله زیادی دارد. همه کیف پول سرد ندارند. اکثریت قریب به اتفاق مشاغل نمی دانند رمزنگاری چیست. با این حال ، گروهی از مردم انقلاب را رهبری می کنند ، شورشی که روز به روز جنب و جوش بیشتری می یابد. حرکتی که می تواند زندگی افراد بیشتری را در اینجا تغییر دهد.

0 0 رای ها
امتیاز
guest
0 نظرات
بازخورد درون خطی
مشاهده همه نظرات
TwitterInstagramTelegram
0
فکر شما را دوست دارم ، لطفا نظر دهیدx
()
x
× چگونه می‌توانم به شما کمک کنم؟