صرافی آنلاین پارس چنج

جان فوربز نش احتمالا ساتوشی ناکاموتو است

ساتوشی

شش سال پیش ، تعدادی از نظریه ها در اینترنت پخش شد که ادعا می کرد اقتصاددان و ریاضیدان مشهور آمریکایی ، جان فوربز نش جونیور ، ساتوشی ناکاموتو است. گروهی از شواهد عینی وجود دارد که برخی تحقیقات را در مورد احتمال اینکه نش ممکن است خالق بیت کوین باشد ، استناد کرده است. سرمقاله زیر قسمت نهم اخبار است. مجموعه “بسیاری از حقایق” Bitcoin.com با نگاهی جامع به برخی از شواهد مرتبط با جان فوربز نش و خالق اسرارآمیز بیت کوین.

در طول دهه گذشته ، افراد مختلفی وجود دارند که مردم گمان می کنند می توانند مخترع بیت کوین باشند. در سال 2014 و 2015 ، تعدادی از پست های تحقیقاتی منتشر کردند که ادعا می کند اقتصاددان و ریاضیدان مشهور جان فوربس نش جونیور فناوری بلاکچین را ایجاد کرده است.

نش به دلایل متعددی خصوصاً کمک به اقتصاد ، ریاضیات و سیستم های پیچیده ای که در تئوری بازی ها یافت می شود ، کاملاً مشهور است. نبوغ ریاضی نیز به دلیل فیلم برنده جایزه “یک ذهن زیبا” ، که تفسیر بیوگرافی زندگی او بود ، کاملاً شناخته شده است.

نش همچنین برای کار در علوم اقتصادی برنده جایزه نوبل شد و دکترای خود را نیز به دست آورد. با استفاده از پایان نامه 28 صفحه ای در مورد بازی های غیر همکاری. بیش از شش سال پیش ، ناش به عنوان مظنون اصلی معمای ساتوشی ناکاموتو شناخته می شد و تعدادی از بیت کوین ها تلاش کرده اند که این دو نفر را به هم متصل کنند.

برخی از مردم گمان می كنند كه نش احتمالاً به این پروژه كمك كرده است و تصور می كنند كه بیت کوین توسط گروهی از نوابغ ایجاد شده است. به عنوان مثال ، در اواسط ژوئن 2015 ، نویسنده Travis Patron سرمقاله ای نوشت به نام “آیا ریاضیدان جان نش به ابداع بیت کوین کمک کرد؟” که سesال را مطرح می کند.

نظریه Patron ، مانند بسیاری دیگر در آن دوران ، در مورد مقاله ای صحبت می کند که نش به نام “پول ایده آل” نوشت که نش در موارد مختلف بین 1994 تا 2008 منتشر کرد.

پاترون نوشت: “نش این ایده آل پول را به عنوان چیزی توصیف کرد که می تواند یک پس انداز جهانی برای افرادی فراهم کند که در غیر این صورت در معرض” پول بد “قرار می گیرند یا پولی که انتظار می رود با گذشت زمان تحت شرایط تورم از بین برود ،”.

مقاله برنده جایزه نوبل در مورد پول ایده آل پس از انتشار اثر ، بسیاری از عناوین اصلی روزنامه ها را به خود اختصاص داد. یک عنوان ، به ویژه ، با عنوان “نوبل اکونومیست می گوید ارز با ثبات بیشتری لازم است” ، یک ماه و نیم قبل از انتشار مقاله سفید بیت کوین در هالووین 2008 در وب سایت دانشگاه فوردهام منتشر شد.

تحقیقات Patron دو مقاله دیگر را که با شبکه بیت کوین همسو هستند را توصیف می کند از جمله سخنرانی در مورد پول ایده آل منتشر شده در South Economy Journal و مقاله دیگری از سال 2002.

نویسنده تنها کسی نیست که معتقد است جان فوربز نش می تواند در این ماجرا دخیل باشد ، همانطور که در پست Reddit که شش سال پیش نوشته شده ، جان فوربز نش خالق بیت کوین است. ردیتور در آن زمان نوشت: “جان یک رمزنگار ، ریاضیدان و یک اقتصاددان برنده جایزه نوبل برنده جایزه است.” “این trifecta در درک نبوغ موجود در بیت کوین از آنجا که هر سه مکتب فکری با هم جمع شده اند کلیدی است.”

صندلی راحتی از سال 2014 اضافه شده است:

او از دهه 90 تحت چندین هویت کاذب “اسکیزوفرنیک” در اینترنت فعالیت می کند. منطقه زمانی / موقعیت جغرافیایی وی ، دسترسی به رایانه های دانشکده در پرینستون (برای استخراج اولیه بیت کوین) و نبوغ خام او همه با آنچه که ما در مورد ساتوشی ناکاموتو واقعی می دانیم ، از جمله سبک نوشتاری او ، که با Nick Szabo نیز مطابقت دارد ، موازی هستند.

 

 

0 0 رای
امتیاز
guest
0 نظرات
بازخورد درون خطی
مشاهده همه نظرات
TwitterInstagramTelegram
0
فکر شما را دوست دارم ، لطفا نظر دهیدx
()
x