صرافی آنلاین پارس چنج

مدیر عامل بایننس : ارز دیجیتال بانک مرکزی می تواند بیت کوین را تهدید کند

مدیرعامل بایننس

چانگ پنگ ژائو ، مدیر صرافی بایننس ، معتقد است که یک ارز دیجیتال بانک مرکزی که به اندازه کافی خوب طراحی شده باشد ، می تواند تهدیدی برای بیت کوین باشد.

در یک مصاحبه ویدیویی با نویسنده ارشد Fortune ، جف رابرتز ، از او سال شد که چگونه ابتکار دیجیتال یوان دیجیتال بانک مردم چین بر صنعت رمزنگاری تأثیر می گذارد.

ژائو در پاسخ گفت که هر بلاکچین یا ارز دیجیتال برای صنعت خوب است زیرا دارایی های دیجیتال را قانونی می کند و باعث افزایش آگاهی می شود. وی افزود که اگرچه در حال حاضر برای راه اندازی یک مسابقه بین کشورهای بزرگ وجود دارد ، اما بیشتر CBDC ها در ابتدا محدودتر خواهند بود اما با گذشت زمان تکامل می یابند.

وقتی چانگ پنگ ژائو مدیر عامل بایننس مستقیماً درمورد تهدید بیت کوین سوال شد ، چانگ پنگ ژائو پاسخ داد که تعداد کمی از CBDC ها همان آزادی بیت کوین را دارند و بسیار متمرکز و کنترل می شوند. با این حال ، وی در طولانی مدت هشدار داد:

“اگر دولتی وجود داشته باشد که ارز رمزنگاری شده دیگری را باز می کند ، حتی آزادتر ، آزادتر است ، محدودیت های کمتری نسبت به بیت کوین دارد و استفاده از آن سریعتر و ارزان تر است ، این امر بیت کوین را تهدید می کند. اما این برای صنعت خوب است ، چیزی بهتر از بیت کوین است و جایگزین آن می شود. “

وی افزود که این کار بدی نخواهد بود زیرا شبیه زبان وب HTML5 است که جایگزین HTML4 می شود.

در پاسخ به این  که آیا Binance آیا قصد راه اندازی Stablecoin مستقر در یوان برای تکمیل سکه های ثابت موجود در بورس را دارد ، چانگ پنگ ژائو اظهار داشت که به این زودی ها عرضه نخواهد شد. وی افزود محدودیت های زیادی در مورد فرار سرمایه از چین وجود دارد.

علاقه به CBDC ها با دیدگاه های مختلف در سال 2020 افزایش یافته است. بورکارد بالز ، سیاستمدار آلمانی و عضو هیئت اجرایی بانک مرکزی این کشور ، اخیراً اظهار داشت که اگر یورو دیجیتال به عنوان ذخیره ارزش استفاده شود تهدیدی برای سیستم مالی است.

به نظر نمی رسد ایالات متحده برای راه اندازی دلار دیجیتال عجله داشته باشد اما بنیانگذار Morgan Creek Digital آنتونی پمپلیانو اظهار داشت که اگر به زودی اقدام نکند ، ایالات متحده از چین عقب می افتد.

0 0 رای
امتیاز
guest
0 نظرات
بازخورد درون خطی
مشاهده همه نظرات
TwitterInstagramTelegram
0
فکر شما را دوست دارم ، لطفا نظر دهیدx
()
x