صرافی آنلاین پارس چنج

روسیه از طرح آزمایش ارز دیجیتال روبل رونمایی کرد

در حالی که چین به طور فعال یوان دیجیتال خود را آزمایش می کند ، روسیه اکنون قصد دارد ارز دیجیتال بانک مرکزی ، روبل دیجیتال را بسازد و آزمایش کند. در همین حال ، بانک روسیه پیشنهاد کرده است که میزان سرمایه گذاران خرده فروشی بیت کوین برای خرید محدود شود.

بانک مرکزی روسیه روبل دیجیتال را برنامه ریزی می کند
نشریه ایزوستیا هفته گذشته گزارش داد ، بانک مرکزی روسیه برنامه های خود برای انجام آزمایشی را با استفاده از روبل دیجیتال با تعداد محدودی از شرکت کنندگان پس از مشاوره های عمومی بیان کرده است. بانک روسیه توسعه روبل دیجیتال و رایزنی های عمومی درباره انتشار آن را در تاریخ 13 اکتبر اعلام کرد. نظرات عمومی در مورد صدور روبل دیجیتال تا 31 دسامبر پذیرفته می شود.

پنج بانک روسی قبلاً برای مشارکت در خلبان ارز دیجیتال بانک مرکزی (CBDC) ابراز علاقه کرده اند: بانک اعتباری مسکو ، پرومسویازبانک ، بانک زنیت ، Dom.RF و بانک ملی تجارت روسیه. دومای دولتی ، مجلس عوام مجمع فدرال روسیه ، انتظار دارد آزمایش روبل دیجیتال از نیمه اول سال 2021 آغاز شود.

از کیف پول روبل دیجیتال می توان برای پرداخت هزینه کالاها و خدمات در فروشگاه هایی که پایانه های پرداخت برای پذیرش آن پیکربندی شده اند ، استفاده کرد. این نشریه خاطرنشان کرد ، بانک مرکزی می گوید در صورت تصویب روبل دیجیتال ، روس ها ممکن است بتوانند حقوق و مزایای آن را دریافت کنند. پس از رایزنی های عمومی ، در صورت تصمیم گیری برای ایجاد روبل دیجیتال ، بانک روسیه بستری را برای آن ایجاد می کند که به بخشی از زیرساخت پرداخت کشور تبدیل می شود. به نقل از بانک مرکزی:

شهروندان و مشاغل می توانند روبل دیجیتال را با مبادله پول نقد یا وجوه ذخیره شده در حساب های بانکی خود خریداری کنند. امکان دریافت حقوق ، مزایا یا سایر پرداخت ها با روبل دیجیتال نیز در نظر گرفته شده است.

وزارت دارایی روسیه به طور مستقل در این هفته از مثبت و منفی احتمالی روبل دیجیتال خبر داد. این خبر می گوید: “مزایای آن در بخش دارایی شامل کاهش هزینه های معاملاتی و حجم بار بانک ها ، افزایش پرداخت های مرزی و همچنین کاهش وابستگی به دلار و قرار گرفتن در معرض تحریم ها است.” روسیه چندین سال است که به طور مداوم سیاست کاهش وابستگی به دلار را دنبال می کند.

دولت روسیه از سال 2017 شروع به کشف قابلیت رمزگشایی کرد. حتی لایحه ای برای ایجاد مجوز قانونی قابل رمزگذاری در روسیه وجود داشت. با این وجود ، با گذشت زمان و مخالفت بانک مرکزی با این مفهوم ، بحث و گفتگو درگرفت.

در همین حال ، بانک روسیه پیشنهاد کرده است که میزان ارز رمزنگاری شده ای که سرمایه گذاران غیرمجاز می توانند هر ساله خریداری کنند ، به 600000 روبل (7،734 دلار) محدود شود. در پیشنهاد بانک مرکزی آمده است:

محدودیتی برای خرید توسط یک فرد سرمایه گذار فاقد صلاحیت و دارایی های مالی دیجیتال جمعاً 600000 روبل ظرف یک سال تعیین شده است.

انتظار می رود این محدودیت در صورت تصویب ، با اجرایی شدن قانون “دارایی های مالی دیجیتال” از اول ژانویه سال آینده ، لازم الاجرا شود. نظرات عمومی درباره محدودیت پیشنهادی می تواند تا 27 اکتبر ارسال شود.

0 0 رای
امتیاز
guest
0 نظرات
بازخورد درون خطی
مشاهده همه نظرات
TwitterInstagramTelegram
0
فکر شما را دوست دارم ، لطفا نظر دهیدx
()
x