اسپانیا لایحه افشای دارایی های رمزنگاری را تصویب می کند

گزارش شده است که دولت اسپانیا لایحه ای را تصویب کرده است که صاحبان ارزهای رمزپایه مجبور به افشای دارایی رمزنگاری شده و سودهای دارایی آنها هستند.

چندین خبرگزاری اسپانیایی گزارش دادند ، وزیر دارایی اسپانیا و سخنگوی دولت ، ماریا عیسی مونترو ، در یک کنفرانس مطبوعاتی پس از جلسه هفتگی کابینه گفت که این لایحه بخشی از قانون گسترده تر برای مقابله با کلاهبرداری مالیاتی است. این لایحه روز سه شنبه به کنگره نمایندگان اسپانیا ارسال شد و اکنون برای بررسی و تصویب نهایی به پارلمان می رود.

مونترو توضیح داد: “این لایحه ای است که به کارهایی که در حال حاضر توسط مقامات مالیاتی انجام می شود ، افزوده خواهد شد.” این یکی از آخرین تلاش های دولت برای افزایش درآمد مالیاتی در میان یک بحران اقتصادی ناشی از همه گیری ویروس کرونا است.

در این لایحه با عنوان “قانون اقدامات پیشگیرانه برای مقابله با اجتناب از مالیات” ، کنترل بیشتر بر ارزهای رمزنگاری شده بیشتر است. ” در صورت تأیید ، فعالیتهای رمزنگاری که باید به مقامات گزارش شوند شامل “تملک ، انتقال ، مبادله ، انتقال ، وصول و پرداخت” است.

مقام مالیاتی اسپانیا ، Agencia Estatal de Administración Tributaria (AEAT) ، ارسال یادداشت های مالیاتی را در آوریل آغاز کرد تا تعهدات مالیاتی صاحبان ارزهای رمزپایه را یادآوری کند.

طبق Global Legal Insights ، سود حاصل از فروش ارزهای رمزپایه توسط یک مقیم اسپانیا بین 19 تا 23 درصد مالیات دریافت می شود. نرخ بالاتر مربوط به سودهای بیشتر از 50،000 یورو (58،666 دلار) است. مبادله ارزهای رمزپایه و یورو از مالیات بر ارزش افزوده معاف است.

در همین حال ، همه 350 نماینده اسپانیایی هفته گذشته به عنوان بخشی از یک کارزار آموزشی توسط پلت فرم بلاکچین Tutellus و Observatorio Blockchain بیت کوین ارسال شدند. این ابتکار عمل مشابه کمپین Crypto for Congress است که اخیراً برای همه اعضای کنگره در ایالات متحده بیت کوین ارسال کرده است.

0 0 رای ها
امتیاز
guest
0 نظرات
بازخورد درون خطی
مشاهده همه نظرات
TwitterInstagramTelegram
0
فکر شما را دوست دارم ، لطفا نظر دهیدx
()
x
× چگونه می‌توانم به شما کمک کنم؟