صرافی آنلاین پارس چنج

جان مک آفی به اتهام پمپاژ غیرقانونی رمزنگاری و فرار مالیاتی در آمریکا دستگیر شد

وزارت دادگستری ایالات متحده اعلام کرد جان مک آفی دستگیر و به اتهام فرار مالیاتی متهم شد. این کارآفرین امنیت سایبری همچنین به اتهام پمپاژ متقلبانه ارزهای رمزنگاری توسط کمیسیون بورس و اوراق بهادار ایالات متحده متهم شده است.

نشانه های پمپ شده متقلبانه مک آفی
وزارت دادگستری ایالات متحده (DOJ) و کمیسیون بورس و اوراق بهادار ایالات متحده (SEC) به طور مستقل اقدامات خود را علیه جان مک آفی ، نامزد ریاست جمهوری دو بار ، در روز دوشنبه اعلام کردند.

SEC ، سرمایه دار 74 ساله نرم افزار ضد ویروس و محافظ وی جیمی واتسون جونیور را به اتهام پمپاژ تقلبی از عرضه اولیه سکه (ICO) متهم کرد. آژانس توضیح داد که حداقل از نوامبر 2017 تا فوریه 2018 ، “مک آفی شهرت خود را به کار برد و بیش از 23.1 میلیون دلار (” USD “) غرامت نامعلوم را با پیشنهاد حداقل هفت” پیشنهاد اولیه سکه “یا ICO به دنبال کنندگان توییتر خود بدست آورد. ” وی در آن زمان تقریباً 784000 دنبال کننده توییتر داشت. این تعداد در زمان مطبوعات به طور قابل توجهی به حدود یک میلیون نفر رسیده است.

طبق SEC ، پیشگام نرم افزار آنتی ویروس اعلام نکرده است که برای تبلیغ توکن ها به او پول می دهند ، که “تبلیغ غیرقانونی” است و قوانین اوراق بهادار فدرال را نقض می کند. با تأکید بر اینکه “ICO های مورد بحث شامل پیشنهاد و فروش اوراق بهادار دارایی دیجیتال بوده و توصیه های McAfee به دلایل زیادی نادرست و گمراه کننده بوده است” ، SEC توضیح داد:

ICOs تبلیغ شده توسط مک آفی حداقل حدود 41 میلیون دلار جمع آوری و جان مک آفی تقریبا 23.2 میلیون $ غرامت مخفیانه را دریافت کرده.

SEC همچنین متذکر شد که وقتی McAfee مستقیماً از منکر پرداخت شدن وی توسط صادرکنندگان به سرمایه گذاران دروغ گفته است “آیا مستقیماً از وی خواسته می شود که آیا پول تبلیغ سکه ها را پرداخت می کند یا خیر.

تبلیغات تبلیغاتی وی در فوریه 2018 توسط یک وبلاگ نویس در معرض دید قرار گرفت و این باعث شد توییت های وی برای پمپاژ ICO بیشتر بی فایده باشد. با این حال ، SEC همچنان ادامه داد: “تعداد زیادی از اوراق بهادار تقریباً بی ارزش از ICO هایی که قبلاً تبلیغ کرده بود” ، ادامه داد و افزود که او سپس به شخص ثالثی پول می دهد تا این توکن ها را پمپاژ کند و سرمایه گذاران را ترغیب به خرید آنها می کند بدون اینکه اعلام کند که در تلاش است انبار خود را تخلیه کند

SEC توضیح داد: “مک آفی به روشی معروف به” اسکالپینگ “روی می آورد که” به طور معمول به مروجین اجازه می دهد سهام اوراق بهادار خود را به سرعت و سودآوری از طریق سود بازار که به طور فریبنده ایجاد می کنند بفروشند و قوانین فدرال اوراق بهادار را نقض می کند. ”

 

0 0 رای
امتیاز
guest
0 نظرات
بازخورد درون خطی
مشاهده همه نظرات
TwitterInstagramTelegram
0
فکر شما را دوست دارم ، لطفا نظر دهیدx
()
x