راه اندازی بورس سهام غیر متمرکز توسط ونزوئلا

بیت کوین

دولت ونزوئلا از راه‌اندازی طرح جدیدی با دوره آزمایشی ۹۰‌روزه تحت عنوان «بورس سهام غیرمتمرکز» خبر داد که قرار است از دارایی‌های دیجیتال جایگزین فیات شود.

به گزارش کوین تلگراف، سازمان ملی نظارت بر اوراق بهادار ونزوئلا اعلام کرد درصدد اجرای آزمایشی پروژه‌ای موسوم به «بازار سهام غیرمتمرکز» مبتنی بر ارزهای دیجیتال است تا بتواند علی‌رغم تحریم‌های گسترده‌ ونزوئلا آن را به یک پنجره مبادلات بین‌المللی تبدیل کند.

گفتنی است پیش‌تر رسانه‌ها اخباری را مبنی بر صدور مجوزهای قانونی برای راه‌اندازی بورس سهام غیرمتمرکز منتشر کرده بودند که بر اساس آگهی‌های درج‌شده در شماره ۶۵۷۸ روزنامه رسمی ونزوئلا به دست آمده بود.

آن‌طور که پیداست، این بورس با نام BDVE شناخته‌ شده و اطلاعات مندریج در وب‌سایت آن نیز حاکی از آن است که این پلتفرم، نخستین بازار سهام غیرمتمرکز جهان است. در این وب‌سایت تأکید شده که کاربران از هر نقطه جهان و بدون هیچ‌گونه محدودیتی می‌توانند به این بازار دسترسی پیدا کنند. شواهد نشان می‌دهد که امکان دادوستد ارزهای فیات و دارایی‌های دیجیتال جایگزین در بورس BDVE فراهم شده است.

در بخشی از اطلاعات منتشرشده در وب‌سایت این بورس می‌خوانیم:

BDVE بخش جدید و نوآورانه‌ای را از بازار سهام نمایندگی می‌کند و با بهره‌گیری از فناوری‌های اطلاعاتی و ارتباطی جدید درصدد است قدرت کنترل سرمایه‌گذار بر دارایی‌های مالی‌اش را ارتقا دهد.

گفتنی است مقام ناظر مالی ونزوئلا پس از طی این دوره آزمایشی ۹۰روزه در مورد اعطای مجوز نهایی به این بورس تصمیم‌گیری خواهد کرد.

مطابق با آنچه در سند راهنمای بورس BDVE آمده، توکن‌های مبتنی بر استانداردهای ERC-20 و ERC-721 نیز از جمله اوراق بهاداری هستند که در این بورس پشتیبانی می‌شوند. اگرچه در این سند، نامی از اتریوم به چشم نمی‌خورد، اما ذکر اسامی استانداردهای توکن‌های مبتنی بر اتریوم نشان می‌دهد که احتمالاً پلتفرم BDVE بر پایه اتریوم توسعه داده شده است.

نکته جالب و البته غافل‌گیرکننده‌ در این میان آن است که در سند یادشده، هیچ اشاره‌ای به ارز دیجیتال پر سروصدای ونزوئلا یعنی پترو نشده است.

گفتنی است همزمان با انتشار اخبار مربوط به راه‌اندازی این بورس غیرمتمرکز، نیکولاس مادورو، رئیس جمهور ونزوئلا از تصویب لایحه ضدتحریمی جدیدی خبر با هدف کاهش اثرات سوء تحریم‌های اعمالی از سوی ایالات متحده خبر داد.در

در این لایحه که هم‌اکنون در مجلس مؤسسان ونزوئلا در دست بررسی قرار دارد، خاطرنشان شده که برای دور زدن تحریم‌های ایالات متحده، استفاده از دارایی‌های دیجیتال خصوصی و با پشتوانه دولت مجاز خواهد بود.

0 0 رای
امتیاز
guest
0 نظرات
بازخورد درون خطی
مشاهده همه نظرات
TwitterInstagramTelegram
0
فکر شما را دوست دارم ، لطفا نظر دهیدx
()
x
× چگونه می‌توانم به شما کمک کنم؟