کشور باهاما ارز دیجیتالی Sand Dollar را در ماه اکتبر راه اندازی می کند

کشور باهاما قرار است قدرت های جهانی مانند چین و سوئد را کنار بگذارد و به اولین کشوری تبدیل شود که ارز دیجیتال بانک مرکزی در سراسر کشور را در اختیار دارد. پس از چندین ماه آزمایش آزمایشی ، دلار شن و ماسه باهامیان قرار است در ماه اکتبر عرضه شود.

باهاما ، کشوری با 400000 نفر جمعیت ، از دسامبر 2019 به طور آزمایشی ارز دیجیتال خود را آزمایش کرده است. همانطور که CoinGeek گزارش داد ، دلار شن و ماسه قصد دارد سیستم مالی کشور را در برابر بلایای طبیعی مقاوم تر سازد.

مقامات بانک مرکزی باهاما اعلام کردند که در سراسر کشور اکنون تنها چند هفته زمان باقی مانده است. در صحبت با بلومبرگ ، دستیار مدیر راه حل های الکترونیکی در بانک Chaozhen Chen اظهار داشت که CBDC ورود مالی را در کشور جزیره ترویج می دهد.

وی اظهار داشت ، “بسیاری از ساكنان در این جزایر دورتر به زیرساخت های پرداخت دیجیتال یا زیرساخت های بانكی دسترسی ندارند. ما واقعاً باید تلاش و راه حل آنچه برای ما به عنوان یک کشور مستقل نیاز داریم را تنظیم کنیم. ”

دلار شن و ماسه از طریق تلفن های همراه معامله می شود و بیش از 90 درصد باهامیان از آن استفاده می کنند. کاربران حتی در حالت آفلاین قادر به پرداخت خواهند بود.

کیت دیویس ، مدیرعامل ارائه دهنده خدمات پرداخت محلی کانو معتقد است که دلار ماسه روند تسویه حساب را بسیار کارآمدتر می کند. کانو یکی از شرکت های محلی است که ارز دیجیتال را آزمایش می کند.

“هنگامی که انتقال دلار شن و ماسه اتفاق می افتد ، نهایی و غیرقابل برگشت است زیرا ارز فیات است. این جوهره سیستم تسویه حساب است “.

همانطور که CoinGeek در ماه آگوست گزارش داد ، بانک مرکزی برای اولین بار دلار ماسه را در ترازنامه رسمی خود قرار داد. این گزارش نشان داد که ارز دیجیتال به ارزش 48000 دلار در گردش است.

بانک مرکزی همچنین تلاش کرد تا ترس از راه اندازی دلار ماسه را برای یک ارز دیجیتالی غرب وحشی باز کند. دلارهای شنی جدید فقط برای جایگزینی دلارهای باهامی فیزیکی ضرب می شوند و تابع قوانین AML و KYC هستند که بر ارائه دهندگان خدمات بانکی و مالی حاکم هستند.

در راه اندازی دلار ماسه ، باهاما در زمینه ای که مورد توجه برخی از بزرگترین اقتصادها قرار گرفته است ، به رهبر جهانی تبدیل خواهد شد. مدت هاست که چین در این زمینه به عنوان رهبر شناخته می شود. علی رغم اینکه در توسعه خود پرخاشگرانه است و بیش از 5 سال در آن حضور داشته است ، هنوز غول آسیایی هنوز CBDC خود را راه اندازی نمی کند.

0 0 رای
امتیاز
guest
0 نظرات
بازخورد درون خطی
مشاهده همه نظرات
TwitterInstagramTelegram
0
فکر شما را دوست دارم ، لطفا نظر دهیدx
()
x
× چگونه می‌توانم به شما کمک کنم؟