خرید و فروش ارز دیجیتال کاردانو Cardano

کاردانو چیست؟
Cardano (ADA) یک پلت فرم غیرمتمرکز است که امکان انتقال ارزش برنامه ریزی شده پیچیده را به روشی امن و مقیاس پذیر فراهم می کند. توسعه آن توسط چارلز هوسکینسون آغاز شد و توسعه آن از سال 2015 آغاز شد و پس از آن در سال 2017 قبل از انتشار در حدود 60 میلیون دلار در یک ICO جمع آوری شد. هوسکینسون همچنین یکی از بنیانگذاران Ethereum بود. گزارش شده است که Cardano اولین پلتفرم بلاکچین است که از فلسفه علمی و رویکرد تحقیق محور توسعه یافته و یکی از اولین مواردی است که در زبان برنامه نویسی Haskell ساخته شده است. Cardano در حال توسعه یک پلت فرم قرارداد هوشمند است که به دنبال ارائه ویژگی های پیشرفته تر از هر پروتکل قبلی است. تیم توسعه متشکل از یک مجموعه جهانی بزرگ از مهندسان و محققان خبره است. گزارش شده است که این پروتکل دارای یک پشته نرم افزاری بلاکچین لایه ای است که انعطاف پذیر ، مقیاس پذیر است و با سختگیرانه ترین استاندارد های نرم افزاری دانشگاهی و تجاری در صنعت در حال توسعه است. کاردانو از یک سیستم حاکمیت دموکراتیک استفاده خواهد کرد که به پروژه اجازه می دهد با گذشت زمان تکامل یابد و از طریق سیستم خزانه داری بودجه خود را به طور پایدار تأمین کند. کاردانو همچنین خاطرنشان می کند که نیاز کاربران به حریم خصوصی و مقررات را ترکیب خواهد کرد ، به طوری که سبک محاسبات تنظیم شده کاردانو باعث افزایش مالی مالی می شود.

کاردانو توسط سه سازمان پشتیبانی می شود که از نظر مالکیت و رهبری از هم جدا هستند. بنیاد کاردانو یک سازمان مستقر و مستقر در سوئیس است که بر توسعه اکوسیستم کاردانو نظارت می کند ، IOHK کاردانو را طراحی و ساخته و Emurgo بازوی انتفاعی است که از کاردانو با مشارکت های تجاری پشتیبانی می کند. نقشه راه کاردانو برای توسعه به پنج دوره تقسیم شده است: بایرون ، شلی ، گوگوئن ، باشو و ولتر. در حالی که هر دوره جداگانه مجموعه ای از ویژگیهای خاص خود را دارد که به صورت متوالی در انتشارهای مختلف کد توسعه و پشتیبانی می شود ، توسعه هر دوره در سیستم های مختلف موازی و همزمان است. کاردانو همچنین دارای بلوک اکسپلورر خاص خود است که به کاربران امکان می دهد تاریخ معاملات ADA را که به صورت عمومی در بلاکچین ثبت شده است ، بررسی کنند.

کاردانو را چگونه استخراج یا Stake می کنید؟
Cardano با بلاکچین اثبات کار مانند بیت کوین کار نمی کند. در عوض ، کاردانو یک الگوریتم اثبات سهام معروف به Ouroboros دارد ، که در مقایسه با بیشتر الگوریتم های اثبات سهام ، به روشی خاص کار می کند. Ouroboros شکاف های زمانی را به نام “دوره” تقسیم می کند که می تواند با یک شیفت کاری مقایسه شود. هر دوره توسط یک رهبر اسلات منتخب هدایت می شود که مسئول ایجاد و تأیید بلوک های بلاکچین Cardano است. اگر یک رهبر اسلات بلوک معاملاتی را در دوره خود ایجاد نکند ، رهبر بعدی “شیفت” با حداقل 50 درصد یا بیشتر بلوک های تولید شده در یک دوره ، تلاش خواهد کرد. معاملات در بلوک های ایجاد شده توسط رهبران اسلات سپس توسط تأیید کنندگان ورودی تأیید می شوند ، که براساس سهام انتخاب می شوند. در هر دوره می تواند بیش از یک تایید کننده ورودی داشته باشد.

سیستم پاداش Ouroboro انگیزه هایی برای در دسترس بودن و تأیید معامله دارد ، در مقایسه با استفاده از مقدار زیادی نیرو برای استخراج سکه ها مانند اثبات کار. جوایز داده شده برای شرکت در بلاکچین کاردانو بین سه ذینفع تقسیم می شود: تأیید کنندگان ورودی ، سهامداران محاسبات چند جانبه و رهبران شکاف ها. کاردانو استیک یکی از ویژگی های نقشه راه دوران شلی است. Testnet Inclivized Shelley ، که در ماه مه سال 2020 پخش می شود ، به دارندگان ADA اجازه می دهد تا با واگذاری سهام و یا اجرای یک سهام ، پاداش کسب کنند.

TwitterInstagramTelegram