صرافی آنلاین پارس چنج

خرید و فروش ارز دیجیتال لایت کوین Litecoin

Litecoin چیست؟
Litecoin یک ارز رمزنگاری نظیر به نظیر است که توسط چارلی لی ، کارمند سابق گوگل ، در سال 2011 ایجاد شده است. ارز رمزپایه براساس پروتکل بیت کوین ایجاد شده است ، اما از نظر الگوریتم هش استفاده شده ، کلاهک سخت ، زمان معاملات بلوک و چند عامل دیگر Litecoin در 7 اکتبر 2011 از طریق مشتری منبع آزاد در GitHub منتشر شد و شبکه Litecoin پنج روز بعد در 13 اکتبر 2011 به کار خود ادامه داد.

قصد لی در پشت Litecoin ایجاد “نسخه ساده بیت کوین” بود و توسعه دهندگان آن همیشه اظهار داشته اند که Litecoin می تواند به عنوان “نقره” “طلای” بیت کوین شناخته شود. Litecoin در اولویت بندی سرعت تأیید تراکنش با Bitcoin حدود 2.5 دقیقه در هر بلاک متفاوت است. با این حال ، کاربران Litecoin به دلیل ازدحام شبکه ممکن است مجبور شوند حدود 30 دقیقه منتظر بمانند تا تراکنش آنها انجام شود.

Litecoin در بازرگانان مختلف پذیرفته می شود ، می توانید لیست به روز شده را در وب سایت بنیاد Litecoin مشاهده کنید.

چگونه Litecoin را استخراج می کنید؟
برخلاف بیت کوین ، Litecoin از الگوریتم استخراج کار با استفاده از حافظه فشرده استفاده می کند. Scrypt به سخت افزارهای درجه یک مانند GPU اجازه می دهد تا این سکه ها را استخراج کند ، به این معنی که شما هنوز هم می توانید Litecoin را روی مک یا ویندوز به صورت انفرادی یا از طریق استخر استخراج کنید ، چیزی که دیگر برای استخراج بیت کوین امکان پذیر نیست. Scrypt ، با طراحی ، برای کاربرانی که می خواهند از طریق CPU یا GPU استخراج کنند ، بیشتر در دسترس است ، زیرا دکل های استخراج مبتنی بر ASIC برای استخراج Litecoin مناسب نیستند.

در آغاز ، جوایز بلوک Litecoin 50 Litecoin بود ، اما پاداش بلوک در سال 2015 به 25 کاهش یافت و تا رسیدن به سقف سخت 84 میلیون Litecoin ، نصف خواهد شد.

 

TwitterInstagramTelegram