فیلیپین در حال آماده سازی چارچوب جدید برای بانک های دیجیتال است

بانک مرکزی فیلیپین در حال آماده سازی چارچوب جدیدی برای بانکداری دیجیتال است ، اقدامی که می تواند منجر به تأسیس بیشتر بانک های دیجیتال در این کشور شود.

بنا به اظهارات معاون فرماندار چوچی فوناسیر به فیلیپین دیلی اینکوایرر ، بانكو مركز بانكی پالیپیناس قرار است در اواخر این ماه بخشنامه ای در مورد چارچوب منتشر كند.

این اقدام همزمان با تحولات پیرامون قانون بانکداری مجازی است که برخی از نمایندگان مجلس امیدوارند قبل از پایان سال 2020 در قوانین داخلی تصویب شود.

این لایحه فراتر از بخشنامه بانک مرکزی در قوانین وضع شده بر روی بانک های دیجیتال ، از جمله تعیین حداقل میزان سرمایه مورد نیاز به میزان قابل توجهی بالاتر از 20 میلیارد PHP (31/411 میلیون دلار آمریکا) جمع آوری شده طی چهار سال است.

این اقدام همچنین بانک مرکزی را به مجاز ساختن فقط پنج بانک دیجیتال در طول 5 سال محدود می کند. محدودیت های مالکیت خارجی بیش از پیشنهادات فعلی از حداکثر 40٪ به حداکثر 70٪ افزایش می یابد.

جوی سالسدا ، نماینده منطقه 2 آلبای در مجلس نمایندگان ، گفت که این قانون برای حمایت از صنعت در حال ظهور بانکداری دیجیتال ، به ویژه با تشویق تخصص از سراسر جهان طراحی شده است.

“در مورد گشایش در برابر سهام خارجی ، ما به طور کلی خواهان مشارکت بیشتر خارجی هستیم ، به ویژه در مراحل اولیه ، زیرا می خواهیم فناوری مالی توسعه یافته از جای دیگر را جذب کنیم. این یک صنعت جدید و یک صنعت است که ما دانش داخلی محدودی داریم ، بنابراین هرچه بیشتر از دیگران یاد بگیریم ، بهتر است. ”

این تحولات در حالی رخ داده است که فشار مشابهی در سراسر کشور به سمت fintech در فیلیپین وارد شده است ، مشابه سایر اقتصادهای منطقه ای. سنگاپور ، مالزی و هنگ کنگ در حال حاضر برنامه های خود را برای مجوز دادن به بانک های دیجیتال ایجاد کرده اند. بانک مرکزی فیلیپین اخیراً کمیته ای را موظف به بررسی امکان سنجی ارز دیجیتال بانک مرکزی (CBDC) و همچنین پیامدهای سیاست آن کرده است.

به تازگی در سال 2017 ، حدود 34.5٪ از فیلیپینی ها بدون دسترسی به حساب بانکی بدون بانک بودند. با این حال ، فیلیپین با داشتن چیزی کمتر از 60٪ تلفن هوشمند و بیش از 70٪ دسترسی به اینترنت ، از رشد بخش فین تک خود بهره مند می شود.

TwitterInstagramTelegram