بلاکچین یک دهه دیگر فین تک را به دست می گیرد

گزارش سنا استرالیا ادعا کرده است که فناوری بلاکچین کلید کلیه شرکتهای فناوری مالی (fintech) و فناوری نظارتی (regtech) خواهد بود. این گزارش خواستار اتخاذ بلاکچین و سایر فن آوری های نوظهور در حالی است که این کشور با اولین رکود اقتصادی طی سه دهه گذشته مواجه است.

این گزارش توسط سناتور اندرو براگ ، رئیس کمیته منتخب فناوری مالی و فناوری تنظیم سنا در اوسی ارائه شد.

“از آنجا که استرالیا با اولین رکود اقتصادی طی 30 سال گذشته مواجه است ، روشن است که ما به مشاغل بیشتری احتیاج داریم و تنها راه این کار پذیرش فناوری و رقابتی شدن در سطح جهانی است. امیدوارم که این گزارش موقت به عنوان یک سری از برنده های سریع تلقی شود: مشاغل جدید و انتخاب بیشتر “، سناتور براگ در گزارش خود اظهار داشت.

یکی از فن آوری های کلیدی که این گزارش توصیه کرده است بلاکچین است. بلاکچین و فناوری دفتر توزیع شده ده ها بار در این گزارش ذکر شده است ، همچنین پیش بینی می کند که ظرفیت بلاکچین طی 5 سال آینده 175 میلیارد دلار و تا سال 2030 به 3 تریلیون دلار برسد.

صنعت fintech یکی از بزرگترین ذی نفعان بلاکچین است و انتظار می رود منجر به پذیرش این فناوری شود.

به نقل از مایکل باچینا ، شریک شرکت حقوقی استرالیا Piper Alderman ، “بیشتر پروژه های fintech و regtech عمدتا بر اساس فناوری توزیع شده دفتر یا بلاکچین ساخته می شوند یا به شدت با استفاده از آن ظرف 10 سال آینده ساخته می شوند.”

سناتور براگز همچنین از دولت اوسی خواست كه در مورد چگونگی حمایت از توسعه نرم افزار در كشور ، نظیر مشوق های مالیاتی ، شفافیت بیشتری ارائه دهد.

به غیر از بلاکچین ، کمیته اقداماتی را توصیه کرد که معتقد است می تواند به استرالیا کمک کند تا در برابر بیماری همه گیر COVID-19 بازگردد. این موارد شامل ایجاد بدنه ای است که به دنبال ریشه کن کردن رفتار ضد رقابتی در کشور و ارزیابی منظم موقعیت رقابتی جهانی این کشور است.

این کمیته معتقد است که استرالیا می تواند با استفاده از سقوط هنگ کنگ به عنوان یک مرکز مالی ، به عنوان نقطه فین تک آسیا و اقیانوسیه فعالیت خود را انجام دهد.

همین چند روز پیش ، یک سازمان صنایع غذایی استرالیا استفاده از بلاکچین را برای مبارزه با تقلب در صنایع غذایی کشور توصیه کرد. Food Innovation Australia در گزارش خود اظهار داشت که بلاکچین می تواند محصولات تقلبی گسترده در صنایع غذایی و شراب را از بین ببرد که منجر به خسارت سالانه 1.7 میلیارد دلاری می شود.

TwitterInstagramTelegram