عربستان گذرنامه تجاری بلاک چین را برای سهولت تجارت پیشنهاد می کند

عربستان سعودی معتقد است که فناوری بلاکچین می تواند تجارت مرزی را با اجازه دادن به تجارت برای اثبات انطباق مالی در چندین کشور ، تا حد زیادی کاهش دهد. عربستان سعودی در پیشنهاد خود به جامعه تجاری G20 ، از زنجیره بلوکی برای رفع موانع جغرافیایی برای مشاغل حمایت کرد.

رهبران تجارت عربستان سعودی در گزارشی که پیش از گروه B20 و تجارت در OECD آورده شده ، گذرنامه تجاری را پیشنهاد کردند که به مشاغل اجازه می دهد در زنجیره ارزش جهانی (GVC) شرکت کنند. این گذرنامه به عنوان گذرنامه GVC شناخته می شود و هدف آن کاهش موانعی است که مشاغل ، به ویژه شرکت های متوسط ​​و متوسط ​​از جمله تکه تکه شدن فرامرزی که مانع جریان آزاد سرمایه ، کالاها و خدمات است ، می شوند.

این پیشنهاد ، که پاسخ عربستان سعودی به بیماری همه گیر COVID-19 است ، با هدف کاهش روندهای دیوان سالاری درگیر است که یک تجارت می خواهد محصولات خود را در کشور دیگری ارائه دهد.

“این یک اثر انگشت مالی معتبر ، قابل تأیید و تأیید شده از یک نهاد معین را فراهم می کند ، و آن را قادر می سازد تا در GVCs بدون نیاز به تولید اسناد مشابه در چندین بار کار کند.”

در بیانیه همراه توضیح داده شده است که بلاکچین نقشی اساسی دارد. رهبران عربستان سعودی گفتند که این فناوری می تواند “روند گمرک و تأمین مالی تجارت را تسریع کند.” بلاکچین می تواند منابع قابل اعتماد اطلاعات استاندارد را ایجاد کند که سیستم GVC به آنها اعتماد خواهد کرد.

“با داشتن یک مجموعه داده بسیار غنی از آنچه در هر سیستم امروزی وجود دارد ، [بلاکچین] می تواند به عنوان زیرساخت برای تأیید هویت استفاده شود. نتیجه ارائه طیف وسیعی از مزایا برای شرکت کنندگان ، ارائه گزینه های سریعتر ، ارزان تر و ایمن تر با کار بر روی پایگاه های اطلاعاتی ایمن ، در مقابل شرکت کنندگان متصل به سادگی در فرآیندهای سنتی است. ”

در ادامه این گزارش سعی شده تا به رهبران B20 اطمینان داده شود که گذرنامه GVC یک الزام انطباق اضافی برای مشاغل نخواهد بود. بلکه گواهینامه هایی را که قبلاً توسط یک تجارت در کشور خود دریافت کرده است ، گردآوری و شناسایی می کند ، “بنابراین از اینكه شركت ها مجبور شوند آنها را دوباره در كشور بعدی یا معامله بعدی كه قبلاً آن شرایط را برآورده كرده اند ، بگیرند ، اجتناب می كند.”

عربستان سعودی به طور فزاینده ای فناوری بلاکچین را ادغام کرده است. در ماه ژوئن ، بانک مرکزی این کشور بخشی از تزریق نقدینگی 13 میلیارد دلاری خود را از طریق بستر بلاکچین به بانک های محلی منتقل کرد. این تزریق بخشی از تلاش دولت برای احیای اقتصاد محلی در برابر بیماری همه گیر COVID-19 بود.

TwitterInstagramTelegram