گزینه های حریم خصوصی در استفاده از ارز رمزنگاری کم استفاده شده

پیشرفت در رمزنگاری با اشتیاق کاربران روبرو نشده است ، و این نشان دهنده قطع ارتباط بین ارز رمزنگاری شده و اجداد سایپرپانک آن است.

طبق Coin Metrics ، معاملات ارزهای رمزپایه متمرکز بر حریم خصوصی zcash (ZEC) ، مونرو (XMR) و پوزخند فقط تا 6٪ از معاملات بیت کوین را اضافه می کند. از ویژگی های حریم خصوصی Zcash به میزان قابل توجهی استفاده نمی شود و کمتر از 2٪ از معاملات کاملاً محافظت شده است.

اگرچه سکه ها نسبت به بیت کوین (BTC) حریم خصوصی بیشتری دارند ، اما استقبال از آنها هنوز خسته کننده نیست. کوین متریک در گزارش 1 سپتامبر خود با عنوان “وضعیت شبکه: شماره 66” توضیح داد: “برای هر معامله در یکی از این دارایی های حریم خصوصی ، 16 مورد در مورد بیت کوین انجام شده و تعداد بیشماری دیگر نیز در مورد دارایی هایی ارائه می شود که حتی حریم خصوصی کمتری را ارائه می دهند.”

Coin Metrics ، ارائه دهنده داده های بازار رمزنگاری ، نگران است که این آمار به معنای دور شدن از ناشناس بودن باشد ، یک اصل اساسی در طراحی اولیه دارایی های مجازی. نویسندگان تأکید کردند:

با ادامه تصویب ارزهای رمزنگاری شده توسط عموم مردم ، برای ادامه حیات آنها باید اخلاق اصلی حریم خصوصی آن منتقل شود. عدم انجام این کار می تواند منجر به از بین رفتن ایده اصلی سیستم های معاملات ناشناس شود و با برداشت های دیگر از آنچه ارزهای رمزپایه مفید است جایگزین شوند.

ZEC دارای یک ویژگی حفظ حریم خصوصی است که هیچ اطلاعاتی در مورد افرادی که معامله می کنند یا مبلغ رد و بدل شده را نشان نمی دهد. با این حال ، دستیابی به موفقیت رمزنگاری اخیر که شامل آن می شود ، معروف به zk-SNARKs (استدلالهای دانش غیر تعاملی دانش صفر دانش) ، اختیاری است تا کاربران همچنان بتوانند از معاملات شفاف استفاده کنند. طبق Coin Metrics ، فقط حدود 5٪ از کل ZEC صادر شده در حال حاضر محافظت می شود و فقط 2٪ از آن محافظت می شود.

Leave a Reply

Your email address will not be published.Required fields are marked *

TwitterInstagramTelegram