نظر اکثر کاربران در پست توییتری بایننس ترون یک پول بد است

در تاریخ ۵ سپتامبر ۲۰۲۰ بایننس در توییتر مطلبی با متن $TRX is ________ به معنی ترون است _____ را ثبت کرد (لینک پست توییتری ) و کاربران بسیاری ارز دیجیتال ترون را مورد انتقاد قرار دادند و ترون را پول بد می دانستند .

 

.png - نظر اکثر کاربران در پست توییتری بایننس ترون یک پول بد است

در زمان نگارش این متن ارز دیجیتال ترون 22 درصد افت قیمت داشته .

b5733e34 805f 4890 8f4b 4a26cbb57754 - نظر اکثر کاربران در پست توییتری بایننس ترون یک پول بد است

ارز دیجیتال ترون با نشانه اختصاری TRX، ارز داخلی بلاک چین ترون است. این ارز دیجیتال یک پلتفرم غیرمتمرکز مبتنی بر بلاک چین است که هدف آن ایجاد یک شبکه جهانی اشتراک‌گذاری مطالب رایگان در حوزه سرگرمی است. به عبارت ساده، ترون از تکنولوژی بلاک چین به عنوان بستری برای توسعه بازار جهانی استفاده می‌کند که این شامل دنیای سرگرمی، رسانه و انواع محتواست (اما به صورت غیرمتمرکز). این بدان معناست که سازمان‌های مرکزی فعلی اینترنت (که واسطه‌ای برای سازندگان نیز به حساب می‌آیند) از این حلقه خارج می‌شوند (مانند فروشگاه اپل استور، Google Play ،YouTube ،Google ،Facebook و …). این ویژگی، به سازندگان محتوا این امکان را می‌دهد تا مستقیما با کاربران در ارتباط باشند و سود کار خود را از آن‌ها دریافت کنند (بدون پذیرش ریسک عدم رعایت خط مشی‌های یک شرکت.) ارز دیجیتال رسمی ترون، ترونیکس نام دارد. کد رسمی که در پلتفرم‌های معاملاتی با نشانه اختصاری TRX نمایش داده می‌شود، به کوین ترون اشاره دارد. درست مانند اتریوم یا EOS، تمام تراکنش‌های ترونیکس در یک دفترچه عمومی ثبت می‌شوند و از طریق Tron Explorer قابل پیگیری هستند. اگر کسی صحبت از داشتن مقداری ترون در یک کیف پول نرم‌افزاری یا سخت‌افزاری می‌کند، منظور آن ارز دیجیتال ترونیکس است، نه بلاک چین ترون. اما صحبت از ساخت یک اپلیکیشن در ترون، به معنای بهره‌گیری از بلاک چین ترون است. مخاطبان محتوا می‌توانند برای دسترسی به محتوای مورد نظرشان در شبکه، از ارز دیجیتال ترونیکس برای پرداخت استفاده کنند. سپس این کوین‌ها به حساب تولیدکنندگان محتوا واریز می‌شود و آن‌ها می‌توانند ترونیکس را با ارزهای رمزنگاری شده دیگری مبادله کنند و یا برای پرداخت هزینه خدمات بلاک چین از آن استفاده کنند. در زمان نگارش این مقاله TRX به لحاظ میزان سرمایه بازارش رتبه دهم را داراست.

 

افشاگری مدیر سابق ترون: این پروژه دیگر غیرمتمرکز نیست

لوسین چن (Lucien Chen)، مدیر ارشد فناوری ترون، روز 10 می (20 اردیبهشت98) با انتشار پستی در مدیوم اعلام کرد که به فعالیت خودش در شبکه‌ی ترون پایان داد.

در این پست، چن با اشاره به وجود دلایل زیادی برای داشتن یک شبکه‌ی غیرمتمرکز واقعی اظهار داشت که قصد دارد ترون جدیدی را ایجاد کند. از نظر او، ترون کنونی این خصوصیت لازم را ندارد.

لوسین چین، متخصص کلان داده، ماه اکتبر 2017 به ترون پیوست. او تجربه‌ی فعالیت در تِن‌سنت (Tencent) و علی‌بابا (Alibaba) را نیز در سابقه‌ی کاری خود دارد. هنگامی که وی به بنیاد ترون پیوست، طرح توسعه‌ی ترون را در حوزه‌ی سرگرمی‌های آنلاین با به کارگیری فناوری بلاک چین، مطرح کرد و مسئول رسیدگی به برنامه‌ی هماهنگی گروه فنی جهانی ترون و سازماندهی تمام برنامه زمانی‌های مربوط به توسعه‌ی پروژه‌ها بود.

چن برای خروج از بنیاد ترون چندین دلیل را مطرح کرد. اولین دلیل او این بود که شبکه‌ی ترون، به طور کامل به اصل غیرمتمرکزسازی پایبند نیست. وی اظهار داشت:

به عنوان یک مهندس فنی، بسیار ناراحتم که ترون، از اعتقاد به غیرمتمرکزسازی وب دور شده است.

چن علاوه بر اشاره به عدم رعایت اصل غیرمتمرکزسازی در روند این شبکه، گفت که در اثبات سهام نمایندگی شده (DPOS) و نود نماینده‌ی عالی، مشکل رأی‌گیری متمرکز وجود دارد. او همچنین ادعا کرد که سازنده‌ی پلتفرم فناوری ترون بوده و شبکه‌ی این ارز دیجیتال، هیچ ارتباطی با اینترنت ندارد. وی در خصوص برنامه‌های غیرمتمرکز (DApp)، یکی از کلیدی‌ترین محصولات اکوسیستم ترون گفت:

اکوسیستم ترون همچنان از برنامه‌های تجاری که کاربران واقعاً بتوانند از آن‌ استفاده کنند، دور است. پول بد، پول خوب را کنار می‌زند. بنابراین، برنامه‌ی غیرمتمرکز ترون، اساساً پروژه‌ای برای قمار و جمع‌آوری سرمایه است.

او افزود که شبکه‌ی جاستین سان، به هدف اصلی بلاک چین که بر اصل غیرمتمرکز سازی تمرکز دارد، پایبند نبوده و ترون نیز از این اصل پیروی نمی‌کند. طبق بیانیات چن، سه عنصر متمرکز کلیدی در این شبکه، توزیع توکن، نمایندگان عالی، توسعه‌ی کد و همچنین سازمان جامعه‌ی TRX است که با یکدیگر هم‌عقیده و هم‌صدا هستند. او همچنین اظهار داشت:

کل این پروژه، بدون داشتن هیچ ماهیتی از اصل غیرمتمرکزسازی وب، به یک ابزار پولی تبدیل شده است.

چن بدون آن که از شخصی نام ببرد، از این که پروژه‌ی ترون به چنین چیزی تبدیل شده اظهار تأسف کرد و گفت که رؤیاها و چشم‌اندازهایی که سان برای او متصور شده بود، نابود شده‌اند. در این پست گفته شده است که چن قصد دارد اکوسیستم خودش را با نام «Volume Network» راه‌اندازی کند. او افزود که هدف این اکوسیستم، بازسازی ترون برای دستیابی به ماهیت بلاک چین خواهد بود.

Leave a Reply

Your email address will not be published.Required fields are marked *

TwitterInstagramTelegram